На сьогодні найбільшою популярністю серед інтернет-провайдерів користується волоконно-оптичний кабель. Вони оцінили перспективи цієї технології й вже встигли обзавестися потужними оптоволоконними мережами. Волоконно-оптичні мережі стали найбільш затребуваним напрямком в телекомунікаційній галузі. Щорічно оператори монтують багатотисячні мережі ВОЛЗ, з'єднуючи найвіддаленіші куточки нашої країни оптоволокном. Їх прокладають: у повітрі (ЛЕП, ін. опори), під землею (канали каналізації, кабельні канали та дренажі), під водою. При цьому важливо, щоб оптичний кабель мав високу якість – від цього залежить робота всієї лінії зв'язку.
Підвісні оптичні лінії зв'язку – телекомунікаційні мережі, що передбачають прокладку волоконно-оптичного кабелю по опорах інфраструктури міста: лінії електропостачання, транспорту, стовпи ЗД, ЛЕП тощо. Кожен з можливих способів прокладки оптичних підвісних ВОЛЗ встановлює свої вимоги, умови та норми до типу кабелю, виду кріплення до опори, методу фіксації з урахуванням географічної зони. Тому особливу увагу необхідно звернути на підбір арматури кабельної, враховуючи особливості кожної конкретної конструкції.
Власне, кріплення оптичного кабелю складається з металевих елементів, що являють собою арматуру. Кабельна арматура – це спеціальне обладнання за допомогою якого кабель кріпиться до стовпа, моста чи лінії електропередач та перебуває під захистом. Якщо використати відповідну арматуру для кабелю, це сприятиме:
довговічному кріпленню;
тривалому терміну придатності;
якості з’єднання.
Для монтажу підвісних оптичних ВОЛЗ використовуються:
натяжні затискачі;
затискачі-підтримувачі;
кронштейни та гаки;
траверси;
монтажні стрічки;
інструменти для натягу.
У каталозі товарів на нашому сайті ви з легкустю зможете дізнатись ціну на кабельну арматуру.
Натяжні затискачі. В основному підбираються за типом, діаметром кабелю або силового елемента, але допоміжними параметрами є зусилля на розрив, відстань між опорами. На одній опорі, як правило, початок і кінець кабелю фіксується натяжним затискачем, тому під час підрахунку кількості арматури використовуються як мінімум два натяжні затискачі на один стовп.
Затискачі-підтримувачі. Вони використовуються на прямих ділянках в якості проміжних точок напряму з розрахунку один затискач на одну опору. На поворотах чи змінах висоти траси встановлюються тільки натяжні затискачі.
Кронштейни та гаки. Різновидів кронштейнів і гаків досить багато. Проте, здебільшого вони бувають зварні та литі, з кріпленням на одну або дві стрічки, із замкнутим кільцем або відкритим, дюралюмінієві і сталеві. Литі дюралюмінієві конструкції, у порівнянні зі сталевими, більш довговічні, надійні в плані навантаження та стійкості до дії корозії. Якість зварних гаків (наприклад, гак ГС-8) безпосередньо залежить від якості зварювання. Такі гаки легкі у виготовленні та не вимагають спеціальних технологічних потужностей. Найчастіше вони дешевші, а виготовляються в Україні. Також практикується порошкове покриття сталі. Воно подовжує термін експлуатації виробів.
Траверси. Вироби, що складаються зі сталевого куточка та скоби (діаметр скоби залежить від діаметра опори). Траверси використовують у випадках організації точки розгалуження декількох ліній. Адже, завдяки її властивостям, одна траверса передбачає встановлення до шести натяжних затискачів.
У продажу доступні всі види кабельної арматури для кріплення, зокрема, для прокладки кабелю витої пари. У нас можна купити арматуру для прокладки витої пари, яка популярна нині. Такий вид має багато переваг у місцях скупчення великої кількості проводів.
Важливо знати, що окрім арматури для оптичного кабелю вам знадобляться монтажна стрічка та інструмент для натягу. Монтажна стрічка використовується для кріплення гаків і кронштейнів до опори. Вона фіксується скріпами за допомогою спеціального інструменту. Основними параметрами стрічки є ширина та товщина сталі. Ширина – від 10 до 20 мм, товщина – від 0.4 до 0.7мм. Скріпи краще підбирати відповідно за шириною стрічки. Вони бувають двох типів:
литі (безшовні);
стандартні.
Інструмент для натягу стрічки істотно полегшує процес монтажу та різання стрічки. У продажу є два типи інструменту: з накрутним або храповим механізмом. Перший варіант вважається бюджетним рішенням для монтажу, перевагою ж другого можна вважати зручність у використанні.
Також вид арматури варто підбирати залежно від рівня напруги на лінії електропередачі.
Як обрати та купити кабельну арматуру в Києві:
На лініях низької напруги для прольотів протяжністю більше, ніж 80 метрів, краще використовувати затискачі-підтримувачі;
На лініях середньої та високої напруги для прольотів протяжністю більше, ніж 80 метрів, рекомендується використання спіральної арматури;
На лініях, де можливі сильні вібрації, рекомендується встановлювати спіральні віброгасителі.
Імовірність появи вібрацій на лінії залежить від кількох чинників. Це може бути пов’язано зі збільшенням довжини прольоту, монтажного натягування, збільшенням маси оптичного кабелю або при проходженні лінії по відкритих ділянках.
Детальну інформацію про оптичну арматуру, арматуру для прокладання, кріплення та підвішування оптичного кабелю в Україні та про оптові ціни можна дізнатись на нашому сайті.