img
0
Обране

Точки доступу

Всього товарів: 105

Бездротові точки доступу Wi-Fi

Доступ до Інтернету став невід’ємною частиною сучасного життя. Вдома й на роботі, в транспорті та на відпочинку, вдень і вночі – він має бути завжди під рукою.

  Багато хто помиляються, вважаючи роутер і точку доступу одним пристроєм. Розглянемо їхні відмінності:
 • Wi-Fi роутер – прилад, який маршрутизує трафік між різними сегментами мережі, допомагаючи організувати мережеве оточення. Користувач на свій розсуд може додавати пристрої без обмежень.
 • Що таке Wi-Fi точка доступу? Wireless Access Point або WAP – центральний пристрій мережі, який використовується з метою бездротового під’єднання до існуючої мережі або ж створення нової. Тут мова йде не про маршрутизацію, а про комутацію пакетів з метою подальшої передачі даних із дротової ділянки мережі в бездротову.

Плутанина між ними виникла тоді, коли в роутерах з’явилися передавачі сигналу Wi-Fi, що дозволило поєднати функціонал одразу двох приладів, у подальшому створюючи все нові модифікації. Різниця між роутером і точкою доступу не означає, що не можна об’єднувати їхні зусилля, у такому випадку знадобляться порти для проводового підключення точки доступу до роутера, WAP розширює зону покриття Wi-Fi.
Застосування бездротових точок доступу означає згоду з тією умовою, що остаточне рішення про приєднання нових пристроїв залишається за інтернет-провайдером.
Підсумовуючи, вай фай точка доступу та роутер мають деякі відмінності:

 1. Роутер – це та ж WAP, доповнена функцією маршрутизації. Бездротова точка доступу як роутер не може використовуватися, а ось роутер може працювати як WAP.
 2. Найчастіше роутер експлуатується всередині приміщень, у той час як WAP бувають для різних потреб.
 3. Wireless Access Point прозоро транслює трафік – без проблем можна дізнатися IP-адресу кінцевого пристрою.
 4. Орієнтиром служить наявність LAN-портів: на WAP він зазвичай один (Інтернет по кабелю не роздається), а на роутерах їх декілька.

Для чого потрібна точка доступу вай-фай

Найчастіше вона використовується з метою забезпечення зв’язку мобільних пристроїв (а також планшетів, ноутбуків, принтерів) зі стаціонарною локальною мережею. Wi-Fi точка доступу для дому та офісу – оптимальний вибір. У декількох невеликих приміщеннях достатньо використовувати всього одну WAP, це гарантуватиме стабільний прийом Wi-Fi сигналу.
Бездротове покриття в будинку – це, перш за все, про мобільність і високу швидкість передачі даних. В наш час Інтернет вважається благом першої необхідності, суспільство вимагає доступу до нього усюди, куди ступає людина. Тому великою популярністю користуються також вуличні точки доступу в публічних місцях: у аеропортах та на вокзалах, в парках і на площах. Персональна (переносна) точка доступу забезпечує бездротовий доступ до Інтернету всюди, де він знадобиться – в машині, на природі тощо. Портативна точка доступу дарує комфорт і свободу пересування.

Які існують популярні функції точки доступу

 • FTP-сервер забезпечує зберігання різних файлів на флешці або жорсткому диску.
 • Вбудований принт-сервер дозволить створити мережевий принтер для безлічі користувачів.
 • За допомогою спільної IP-адреси до мережі підключаються різноманітні пристроїв.

Як працює точка доступу для Wi-Fi

Точка доступу для роздачі Інтернету не видає IP, не під’єднується до провайдера, немає вбудованого брандмауера. Вона отримує інтернет-сигнал від роутера або модема, а потім роздає його по Wi-Fi.

  Режим роботи Wi-Fi точки доступу буває декількох видів:
 1. Бездротовий клієнт. У такому режимі з’єднуються дротові пристрої із бездротовою мережею. Наприклад, коли у вас є дротовий пристрій із портом Ethernet без можливості Wi-Fi зв'язку.
 2. Міст. Тут Wireless Access Point виступає сполучною ланкою для віддалених сегментів мережі.
 3. Ретранслятор. Дозволяє розширити зону бездротової мережі та посилити якість сигналу. Що краще – універсальний репітер або точка доступу? У репітера можливості обмежені розширенням покриття вже наявної WAP, а у WAP це всього лише одна з функцій.
 4. Власне Wireless Access Point. Дозволяє під’єднатися до бездротової мережі з будь-якого пристрою з вбудованим Wi-Fi-адаптером.

Діапазони 2,4 і 5 ГГц вважаються стандартними, хоча універсальною частотою можна назвати тільки 2,4 ГГц – її підтримують практично всі пристрої. А ось частоту 5 ГГц розпізнають лише топові моделі нового покоління, що дозволить їм працювати на більшій швидкості. Майбутнє наближається: розробляються частоти 11, 24 і 60 ГГц, деякі провідні виробники (MikroTik, Ubiquiti) вже випускають Wi-Fi обладнання, що працює на цих частотах. Оскільки Wi-Fi-технології стрімко розвиваються, стандарти передачі даних постійно вдосконалюються.

Вибір кращої моделі точки доступу починається з того, що ви визначаєтесь з призначенням пристрою, перед покупкою також обов’язково слід проаналізувати технічні характеристики Wi-Fi точок доступу. Ціна на Wi-Fi точку доступу залежить від безлічі факторів: потужності вихідного сигналу, швидкості передачі інформації, підтримуваних стандартів і частот, кількості та типу антен. Купити точку доступу Wi-Fi нескладно – вибір величезний, на будь-який смак і бюджет.

Бездротова точка доступу Edge-core EAP102 (Внутришня, 802.11ax) Бездротова точка доступу Edge-core EAP102 (Внутришня, 802.11ax)
Код товару: 280066
В наявності
Новинка
4.8 20

Питання, які часто задають

⭐ Як вибрати бездротові точки доступу?

Під час вибору бездротової точки доступу слід визначитися з призначенням пристрою, звернути увагу на потужність приладу і протоколи передачі даних, з якими він працює. Звертайтеся за експертною консультацією до наших менеджерів!

☝ Де купити точки доступу Wi-Fi оптом в Києві?

Ви можете купити точки доступу Wi-Fi найкращих світових виробників за оптовими цінами в Києві в компанії компанії Ромсат, постачальника мережевого устаткування. Здійснюємо доставку по місту і всій Україні.

✔️ Скільки коштує точка доступу Wi-Fi?

Вартість точки доступу Wi-Fi залежить від технічних характеристик пристрою і популярності виробника. Проконсультуйтеся з менеджером, щоб підібрати оптимальний варіант!