img
0
Обране

Що таке інтернет речей, IoT?

Інтернет речей або IoT (англ. Internet of Things) – це предмети або пристрої з вбудованими технологіями, що дозволяють обмінюватися даними з іншими приладами, приймати дані ззовні, взаємодіяти із зовнішнім середовищем.

Всі IoT-пристрої мають можливість підключення до інтернету або інших датчиків, що працюють автономно, об'єднуються в єдину IoT-систему для обміну даними. Простіше кажучи, обладнання для інтернету речей – це підключені через інтернет предмети або цілі системи взаємопов'язаних пристроїв, під керованням єдиного розумного центру.

В основі інтернету речей лежить безліч технологій, скорочено (IoT-технологія) інтернет речей: підключення до локальної мережі Wi-Fi, засоби радіочастотної ідентифікації, а також вимірювання, передачі та обробки даних.

Сфери застосування IoT

Світ довкола нас – це IoT-пристрої. Область застосування інтернет речей у сучасному світі безмежна – починаючи від рішень у сфері безпеки, системи розумного дому, логістики або Smart City (розумне місто) та закінчуючи нововведеннями у медичному, промисловому та аграрному секторах. Тобто, в будь-якій галузі, де потрібна автоматизація процесу, віддалений моніторинг стану об'єкта або об'ємний збір даних, використовуються IoT-пристрої. 

Можливості бездротових технологій LoRaWAN (передача даних невеликого об’єму на великі відстані) в поєднанні з «розумними лічильниками» та програмними додатками дозволяє операторам водопостачання використовувати «Smart Water Metering», як інноваційний інструмент автоматизації обліку та комплексної аналітики. Команда проєкту, спільно з місцевими інтеграторами, виконала планування архітектури  мережі базових станцій LoRaWan Tektelic, розгорнула понад 1000 лічильників води Axioma W1 в технічних приміщеннях багатоквартирних будинків та впровадила аналітичну платформу Cloud IoT Mainhive.

Найбільш поширені сфери використання IoT інтернет речей:

 • Місто (Smart City) – відеоспостереження, моніторинг якості повітря, рівня води, шуму, переміщення людей та міського транспорту;
 • Будинок та будівництво – система розумний будинок поєднує всі ресурси житла в єдине ціле, злагоджена та ефективна робота пристроїв (інтелектуальні камери, датчики диму, руху, клімату, розумні розетки тощо);
 • Сільське господарство (аграрний сектор) - збір даних про стан ґрунтів, моніторинг вимірювання вологості, температури ґрунту та повітря, а також моніторинг зовнішнього освітлення та багато іншого;
 • Медицина – інфраструктура розумних пристроїв у медичних закладах, моніторинг, аналіз та передача даних фахівцю;
 • Логістика – моніторинг трафіку, переміщення транспорту (наземного, авіа або водного), а також стану вантажу та техніки;
 • Системи безпеки – розумні системи відеоспостереження та охорони у будинках, на підприємствах, на вулицях міста та у закритих просторах, скрізь, де необхідно забезпечити безпеку.
Найближчим часом «розумними» стануть не лише міста, компанії, транспорт, будинки, а й цілі держави. Вже існують великі програми по Smart Government, наприклад у Сингапурі.

Як вибрати відповідне обладнання IoT

Устаткування IoT обирають із урахуванням передбачуваного обсягу та специфіки робіт.
Для початку слід позначити сферу застосування інтернет речей, завдання та відповідно сформувати бюджет покупки.

При виборі IoT пристроїв слід звернути увагу на такі характеристики:

 1. Надійність бренду;
 2. Спосіб підключення до інтернету;
 3. Стандарти безпеки;
 4. Дальність покриття мережі;
 5. Швидкість передачі даних;
 6. Енергоживлення;
 7. Робоча температура;
 8. Бездротові протоколи;
 9. Сфера використання.

Де придбати IoT-обладнання

Компанія РОМСАТ – оптовий постачальник мережевих та комутаційних пристроїв в Україні, а також оператор обладнання для проєктів IoT. Працює тільки з надійними світовими брендами інтернет речей, такими як: Aqara, BRON, Atiko, Axioma, LINK, Tektelic та MikroTik, які зарекомендували себе у проєктах найбільшої складності та різноманітності.

Команда професіоналів РОМСАТ запропонує рішення у сфері «Розумний дім», «Розумне місто», а також в аграрному, медичному та промисловому секторах. На сайті ви можете підібрати необхідне IoT-обладнання та аксесуари будь-якого типу за прийнятною ціною. Залишайте заявку на сайті або телефонуйте і наші менеджери зв'яжуться з вами для оформлення замовлення. 

Вартість IoT (інтернет речей)

Вартість обладнання IoT залежить від масштабності проєкту та поставлених цілей. Для приватних територій та приміщень ціна буде нижчою, ніж система розумних IoT пристроїв для промислових та аграрних підприємств або міста загалом. Подівіться ниже нашу презентацію IoT-напряму:

Відео про інтернет речей

IoT - це не тільки технологія, але і основа нової виробничої системи для компаній з різних індустрій. Вона створена для досягнення оптимального результату роботи при мінімізації витрат.