Всього товарів: 7
Прокладка оптичного волокна при зміні висоти підвісу, повороті лінії траси, спуску кабелю або його введення в будинок вимагає використання спеціального обладнання – натяжних затискачів для інтернет-кабелю. Вони розроблені спеціально для надійної фіксації проводів в складних прольотах, і забезпечують їх прокладення без провисань на десятки метрів. Натяжні кабельні зажими забезпечують краще закріплення. Це оптимальне рішення під час прокладання лінії в тих випадках, коли не можна використовувати підземні комунікації.
Характеристики
Анкерні затискачі для кабелю дозволяють виконати будь-яку задачу, і застосовуються на всіх видах опор на об'єктах:
цивільних;
промислових;
спеціальних.
Виготовляється анкерний затискач з міцних матеріалів: високоякісної, не схильної до корозії сталі, високотехнологічного, особливо міцного сплаву алюмінію та високоміцного полімеру, який не піддається впливу ультрафіолету. У порівнянні з металевими, вони надійніші, бо не розгинаються під час експлуатації. Вони підходять для використання в різному кліматі, аж до -52 градусів. Основною характеристикою натяжних затискачів є надійність, яка залежить від робочого навантаження.
Затискачі для кабелів поділяються на:
пласкі;
«вісімки»;
круглі.
Кожен вид затискувача підходить під певний вид кабелю, але завжди є хороший запас монтажних розмірів і міцності, завдяки чому можна працювати в різних місцях і з широким асортиментом кабелів, з різною питомою вагою. Також використовуються затискачі для витої пари.
Свою назву анкерні затискачі отримали завдяки конструкції: в пазах корпусу знаходяться клини з зубами. Принцип дії простий – рухомі клини затягують трос в конічну виїмку, де він кріпиться наглухо. Таким чином відбувається надійна фіксація. Зусилля, розраховане лабораторним шляхом, виключає як його прослизання, так і деформацію. Кріпиться затиск для оптичного кабелю до закріплених на опорі кронштейнів за допомогою міцних хомутів і коушів.
Залежно від конструкції, натяжні затискачі для кабелю можуть відрізнятися:
матеріалом корпусу;
габаритами;
діаметром петлі хомута.
Найважливішими їхніми параметрами є діаметр і максимальне зусилля натягу. Монтаж анкерного затискача для оптичного кабелю легкий і не вимагає спеціальних навичок, проте необхідно дотримуватись технічних умов, зокрема, використовувати тільки на коротких прольотах – до 100 метрів.
Розцінки на дане обладнання залежать від виробника, матеріалів і параметрів виробу. Щоб їх дізнатися, звертайтеся до наших менеджерів, вони нададуть вам детальну інформацію про товар, а також проконсультують з приводу монтажу та допоможуть вибрати й купити зажими для кабелів.
Щоб підібрати затискач, нам потрібно розуміти, який його тип ми будемо використовувати, знати діаметр кабелю або силового елементу. Додатковою інформацією послужить знання зусиль на розрив і відстань між опорами.
Закладається в кошторис мінімум два затискача на один стовп. Це обумовлено тим, що на одній опорі в більшості випадків є як вхідний, так і вихідний кабелі. Необхідно врахувати цей момент під час розрахунку.
Важливо! Іноді зустрічаються натяжні затискачі з петлями зі сталевого дроту, що мають властивість розгинатися під час експлуатації. У них, як правило, випадають клини під час монтажу ВОЛЗ на висоті.
Рекомендації щодо вибору:
петля повинна бути тросовидна (приклад: натяжний анкерний затискач RCI АС-46, що компенсує навантаження від впливу вітру, пошкодження кабелю в місці затиску);
зубці клинів не повинні проколювати оболонку кабелю, незалежно від його конструкції;
чим більше площа поверхні, яка закріплюється, тим надійніше зчіплюється кабель із затискачем, тому правильний вибір – подовжені;
матеріал апріорі повинен бути стійким до впливу УФ і морозу.
Покроковий процес підбору затиску для оптичного кабелю:
1. Визначаємо тип кабелю (круглий, «вісімка», плаский абонентський).
2. Визначаємо його параметри (діаметр, ширину й висоту для плаского).
3. Враховуємо навантаження, виходячи з географічної зони, прольотів між опорами.
Не варто виділяти в окремий крок спецпропозиції постачальників пасивного оптичного обладнання. Наприклад, фахівці компанії РОМСАТ рекомендують використовувати зовнішні патч-корди FTTH із затискачем АС5/35 – бюджетна «пара» для підключення абонента, але тільки якщо патч-корди виготовлені з волокном, «нечутливим до вигинів» – G.657x.