img
0
Обране

Як підключити комутатор до роутера

14 листопада 2021

Роутери найчастіше мають чотири LAN-порти, а іноді виробники взагалі зменшують їхню кількість до двох. І щоб підключити всі пристрої (комп'ютери, принтер) до Інтернету, декількох портів може бути мало. Цю проблему здатні вирішити комутатори (іншими словами світчі). Що таке комутатор, як правильно його вибрати та як підключити світч до роутера – розглянемо далі у матеріалі.

Що таке світч

Мережевий комутатор – пристрій, основним призначенням якого є з'єднання вузлів комп'ютерної мережі у межах однієї чи декількох сегментів мережі.

Як правильно вибрати комутатор

Світчі бувають:

  • керовані;
  • некеровані.

Некеровані комутатори прості в експлуатації та не потребують тривалого підключення. Своєю чергою, керовані світчі мають більше функцій, але потребують правильного налаштування.

Під час вибору важливо враховувати швидкість портів, що підтримує комутатор. Якщо ви не збираєтеся передавати об'ємні дані локальною мережею, буде достатньо швидкості передачі в 100 Мб/с. Якщо ж є потреба, зверніть увагу на світчі з гігабітними портами.

До того ж якщо ви збираєтеся під'єднувати до світча IP-відеокамеру, живлення якої здійснюється через кабель вита пара, тоді потрібно купувати комутатор з портами PoE. Також ви можете купити світч із VIP-портом. Пристрій, підключений до такого порту, отримуватиме трафік у пріоритеті.

Як підключити свитч до роутера

Схема підключення

Якщо у вас некерований світч, підключити комутатор просто. Для цього з'єднайте порт маршрутизатора з портом світча. Це потрібно зробити за допомогою кабелю Ethernet. Якщо ви придбали комутатор з пріоритетними портами, тоді бажано використовувати пріоритетний порт для з'єднання з роутером.

Підключити керований світч трохи складніше. Комутатор має свій IP в локальній мережі. Але часом на ньому може бути налаштована інша підмережа або включений DHCP-сервер. Тому перед підключенням мережі необхідно налаштувати світч.

Налаштування світча

Комутатор необхідно підключити до ПК через кабель Ethernet і зайти в його налаштування за допомогою браузера. Для підключення стандартно використовуються IP-адреса, логін та пароль. Цю інформацію можна знайти на наклейці світча

Якщо пристрій не новий і вже налаштовувався раніше, скиньте все до заводських налаштувань.

Після підключення до комутатора через браузер потрібно виконати такі дії:

  1. Ввести в браузері адресу WEB інтерфейса комутатора. У вікні, що відкриється, вказати поля логін і пароль.
  2. Налаштувати IP-адресу. Щоб налаштувати IP-адресу, натисніть System, а потім клікніть на IPSetting. Після цього виберіть вільну IP-адресу в локальній мережі. У разі включеного DHCP-сервера на вашому роутері слід вибрати IP-адресу, що не входить в діапазон адрес, що ним роздаються. У графі Subnet Mask вкажіть такі ж параметри, як і на роутері, а в пункті Default Gateway пропишіть IP-адресу маршрутизатора.
  3. Натиснути на Apply, щоб налаштування збереглися та застосовувалися.
  4. Відновити налаштування мережі комп'ютера.
налаштування комутатора

Після цих дій з'єднайте роутер зі світчем за допомогою LAN-портів.