Що таке Zigbee? - ідеї розумного будинку

21
січня 2020

Будинок розумнішає завдяки smart додаткам та пристроям

ZigBee — бездротовий стандарт передачі даних | romsat.ua

Рівень домашнього IQ

Вся ідея «розумного будинку» в тому, щоб все говорило про все, тому ви завжди будете в курсі подій вашого дому та контролюватимете на будь-яких відстанях все, що відбувається у вас в оселі. Ваше освітлення говорить з вашої камерою спостереження, а ваша розумна кавоварка включається, коли ви встаєте з ліжка.

Всі ці підключення пристрою обробляються автоматичними системами в одній мережі. Результат? У вас є розумний будинок, завдяки розумним додаткам і пристроям. Але є тільки одна проблема: багато компаній роблять ці різні пристрої. Щоб змусити їх працювати разом в одній мережі, ви повинні використовувати одину спільну мову. Ось тут і приходить Zigbee.

Читайте також: Компанія РОМСАТ - партнер Aqara в Україні

Що таке Zigbee? – відповідаємо на популярне питання.

Zigbee - це мова бездротового зв'язку і один з найнадійніших у світі стандартних протоколів. Пристрої Zigbee можуть бути легко інтегровані в системи всієї галузі IoT через шлюзи Zigbee. Протокол Zigbee є безпечним і стабільним, що є однією з причин, по якій він став одним з найпоширеніших у світі протоколів. Zigbee - це ідеальний вибір для домашньої автоматизації та інтелектуальної енергетики, оскільки можна підключати різні сертифіковані Zigbee пристрої. На даному протоколі працюють розумні пристрої більшості відомих виробників, наприклад Aqara.

Переваги протоколу Zigbee: 

 • один з найнадійніших в світі; 
 • один з найпопулярніших в світі; 
 • стабільний. 


Zigbee - це ідеальний вибір для домашньої автоматизації та інтелектуальної енергетики, оскільки можна підключати різні сертифіковані Zigbee пристрої: 
 1. ineteroperable;
 2. open;
 3. global.


Zigbee - мова бездротового зв'язку | romsat.ua

Крім того, Zigbee побудований на частоті 2,4 ГГц, яка доступна для неліцензійного використання в будь-якій точці світу. Також Zigbee підтримує швидкість передачі даних 250 кбіт/с по 16 різним каналам. Це гарантує, що рішення з сертифікованими продуктами Zigbee будуть стабільними і без перешкод. Типовим прикладом є випадок, коли у вас є лампочка з Zigbee і вимикач з Zigbee, і ви хочете, щоб вимикач контролював лампочку. Два пристрої Zigbee - навіть якщо вони від різних виробників - говорять однією мовою, тому немає ніяких перешкод для спілкування.

Zigbee - мова бездротового зв'язку | romsat.ua

З Zigbee у вас, швидше за все, буде головний вузол-координатор, який контролює інші підключені вузли. Якщо з якої-небудь причини один вузол виходить з ладу і не може зв'язуватися з другим вузлом в комірчастій мережі, головний вузол і другий вузол можуть спілкуватися, зв'язуючись з третім вузлом в межах діапазону.

Zigbee сенсор споживає дуже мало енергії, що робить його ідеальним для продуктів, що працюють на батарейках. Це також знижує експлуатаційні витрати, що вигідно як постачальникам рішень, так і кінцевому користувачеві. Використання бездротової технології знижує витрати і усуває необхідність використання проводів.

Відео про протокол Zigbee:

Особливості нового протоколу Zigbee 3.0: 

 • підтримка основних топологій мереж, таких як: 
  • PPP (англ. Point-to-Point Protocol) - протокол точка-точка; 
  • PTM (англ. Point-to-multipoint) - протокол точка-многоточка; 
  • Mesh-мережі (mesh-мережу). низький робочий цикл (Low duty cycle) - дозволяє максимально продовжити життя батареї; 
 • низька затримка (Low latency) DSSS (англ. Direct Sequence Spread Spectrum) - технологія модуляції, забезпечує більшу продуктивність локальних бездротових мереж шляхом розширення спектра випромінюваного сигналу;

 • до 65 000 вузлів на мережу;
 • 128-бітове шифрування AES для захищених з'єднань даних;
 • запобігання зіткнень, повторних спроб і підтверджень. 

Все це робить новий протокол Zigbee 3.0 одним з найбільш популярних у світі, і в т.ч. в Україні для побудови "розумних" проектів із використанням IoT-пристроїв.

Особливості стеку протокола Zigbee 3.0 в Romsat.ua

ROMSAT - сертифікований партнер Aqara і постачальник пристроїв Zigbee в Україні.