Фото: Запуск радіочастотної безлунної камери в НТВЦ УкрТЕСТ
«Система призначена для створення необхідних умов під час проведення випробувань обладнання, яке використовує сучасні радіотехнології LTE (E-UTRA), IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ad, WCDMA та NFC. Екранування від зовнішніх радіочастотних сигналів в діапазоні від 30 МГц до 40 000 МГц та робочий діапазон частот в «тихій» зоні камери дозволить проводити вимірювання на відповідність вимогам стандартам директиви RED 2014/53», − заступник начальника відділу випробувань із електромагнітної сумісності Дмитро Дьомін
Фото: Вигляд зсередини безлунної камери.
З червня 2017 року на заміну RTTED 1999/5/ЕС (R&TTE) була прийнята директива щодо радіообладнання RED 2014/53/ЕС, де передбачаються нові вимоги, критерії та методи щодо тестування радіообладнання. У рамках програми з гармонізації українських та європейських стандартів частина обладнання УкрТЕСТ була придбана за кошти Євросоюзу.
Етапи реалізації проекту – ФОТО
«Проект складався із двох етапів. В 2016 році в УкрТЕСТ впровадили потужну автоматизовану систему для проведення вимірювань радіообладнання на базі приладів Rohde & Schwarz, яка здійснює вимірювання в кабельних трактах. Наступний етап – визначення вимог до безлунної камери для вимірювання характеристик, які випромінюються обладнанням. – коментує запуск Ігор Пелевін, керівник проектів РОМСАТ – Попередній наш проект з побудови безлунної камери для випробовування стійкості електрообладнання щодо впливу електромагнітного поля був реалізований у співпраці з німецькою компанією AlbatrossProjects. Але в останньому випадку, після аналізу існуючих ринкових пропозицій, ми зупинились на французькій компанії SIEPEL, клієнтами якого є відомі Thales, Sagem, Schneider, Legrand та інші».
Високотехнологічне обладнання Rohde & Schwarz з безлунною камерою Siepel розширюють можливості для УкрТЕСТ.
«Проект впровадження нової системи для забезпечення проведення випробувань радіообладнання став для нас логічним кроком у розвитку. Завдяки нашому технічному партнеру, компанії РОМСАТ, ми отримали сучасне рішення, яке дозволить УкрТЕСТ розширити спектр послуг», − резюмує Анатолій Гіндікін, начальник науково-технічного випробувального центру УкрТЕСТ.
Науково-технічний випробувальний центр УкрТЕСТ є структурним підрозділом Всеукраїнського державного науково-виробничого центру стандартизації, метрології, сертифікації і захисту прав споживачів (ДП «Укрметртестстандарт»).
Ваш РОМСАТ