Всього товарів: 21
Коаксіальний кабель – це електричний провід, призначений для передачі радіочастотних електричних сигналів. Він перевершує екранований провід якістю матеріалів, які використовують для ізоляції та виготовлення провідників. Коаксіальний кабель є одним з найважливіших видів телекомунікаційних кабелів. Коаксіальний кабель – (від лат. сo – «спільно» і axis – «вісь, співвісний») – електричний кабель, що складається з розташованих співвісно центрального провідника та екрану, розділених ізоляційним матеріалом або повітряним проміжком. Спочатку він був єдиним фізичним середовищем для поширення широкосмугового телевізійного сигналу по кабелю. І донині він повсюдно використовується операторами кабельного ТБ, інтеграторами для комутації систем відеоспостереження, а також звичайними користувачами індивідуальних і колективних ефірних антен. Час минає, і на допомогу коаксіалу прийшли вита пара, а за нею й оптика. Вита пара виявилася більш ефективною під час передачі цифрових сигналів в IP-технологіях на короткі відстані, а оптичний кабель повністю витіснив коаксіальний кабель для передачі інформаційного сигналу на великі відстані. Різниця в загасанні сигналу по оптоволокну та коаксіалу настільки разюча, що питання про повне відмирання магістральних телевізійних кабелів – уже доконаний факт. Проте, коаксіальний кабель все ще залишається найбільш ефективним в дистрибутивних і абонентських розподільчих мережах.
Основними елементами коаксіалу виступає центральний провідник і екран, розділені один від одного діелектриком або повітряним проміжком. Якщо кабель, окрім металевого обплетення, має і шар фольги, він називається кабелем з подвійним екрануванням. Під час роботи в умовах сильних радіоперешкод використовуються кабелі з чотирьохшаровим екрануванням. Воно складається з подвійного шару фольги та подвійного шару металевого обплетення. Від призначення кабелю залежить матеріал центрального провідника, його товщина та тип діелектрика. Чим товщий коаксіальний кабель, тим менше загасання він вносить у момент поширення в ньому радіосигналу.
Сфера використання таких кабелів дуже широка, вони застосовуються для телевізійного, телефонного, інтернет-зв'язку, для супутникового ТБ, а також в системах автоматики, сигналізації, контролю та вимірювання.
Тонкий коаксіальний кабель, гнучкий діаметром до 6 мм і з хвильовим опором 50 Ом забезпечує передачу сигналу з мінімальними втратами та використовується в побутових і виробничих цілях;
Товстий коаксіальний кабель, діаметром до 12 мм і з хвильовим опором 75 Ом, виготовлений з жорстких і твердих матеріалів, використовується для вуличних робіт.
Кабелі можна прокладати по-різному. У повітрі – використовують коаксіальний кабель з тросом, під землею і в каналізаційних каналах – коаксіальний кабель з бронею. Магістральний кабель значно товщий кабелів інших категорій. Але, як уже раніше зазначалося, в даний час він практично повністю витіснений оптичним кабелем, оскільки оптичні технології за останнє десятиліття багато разів подешевшали і стали цілком доступними для операторів широкосмугового мовлення.
Залежно від внесеного загасання в поширення сигналу, коаксіальний кабель диференціюються за такими категоріями:
магістральний;
розподільчий (дистрибутивний);
абонентський.
Окремо варто згадати про спеціалізовані кабелі.
Комбінований кабель використовується за необхідності одночасної передачі сигналу та сигналу управління або подачі живлення. Він позбавляє від необхідності прокладати паралельно силовий і коаксіальний кабель.
Акустичний призначений для передачі звуку від підсилювача на гучномовці з максимально можливою точністю, без спотворень і перешкод.
Міжблочний кабель також застосовується для якісної передачі аналогового сигналу між компонентами аудіоапаратури.
Цифровий використовується для передачі цифрового аудіосигналу. Висока пропускна здатність коаксіального кабелю та хороший захист від перешкод забезпечують якісну передачу сигналу на тривалі відстані.
Вартість коаксіального кабелю спеціалізованого прямо залежить від якості ізоляції і чистоти сигналу.
Найбільш поширений вид побутового коаксіалу – це кабель 75 Ом. Це значення вибрано далеко не випадково, так як при такому значенні ефективність коаксіального кабелю на прийом і передачу малопотужного сигналу максимальна. Він використовується більшістю телевізійних компаній, кабельних операторів та інтеграторів систем відеоспостереження. Коаксіальний кабель з хвильовим опором 50 Ом, як правило, використовують в передавальних високочастотних трактах і у військовій техніці, де присутні великі потужності сигналу. І це значення теж обрано не випадково. 50-омний кабель займає оптимальну позицію одночасно як на прийом, так і на передачу радіосигналу високої потужності. Існує залежність хвильового опору коаксіального кабелю від геометричних розмірів центрального провідника й екрану.
Z0 ~ Lg (D/d), де Z0 – хвильовий опір кабелю, D – діаметр екрану, d – діаметр центрального провідника.
Тому візуально в 50-омному кабелі центральний провідник буде товщим, ніж в 75-омному при однакових зовнішніх діаметрах.
Ці системи в різних країнах встановлюються міжнародними, національними стандартами, а також власними стандартами підприємств-виробників. Найбільш поширені серії марок RG, DG, SAT. Так вже історично склалося, що наша фірма поставляє кабелі з маркуванням по Radio Guide (RG).
RG-11 – це клас коаксіального кабелю типу «товстий Ethernet» (Thicknet). Його діаметр близько 12 мм. RG-11 відмінно підходить для прокладки розподільних мереж в багатоповерхових будинках і зв'язку між будинками. Зазвичай оболонка кабелю чорного кольору. У нас можна купити дистрибутивний кабель RG-11 від KLM, RCI і CommScope. Залежно від умов експлуатації та прокладки існує кілька підвидів кабелю RG-11 (зовнішній, внутрішній, підвісний для повітряної прокладки з тросом, з поліпшеним екрануванням для умов підвищених радіоперешкод).
RG-6 найбільш затребуваний вид коаксіального кабелю. Коаксіал RG-6 купують абоненти, оператори й телевізійні компанії. Ще його називають «тонкий» Ethernet, його діаметр 6 мм. За рахунок цього RG-6 володіє достатньою гнучкістю – його люблять монтажники за легкість прокладки. Також його використовують для підключення ефірних антен і відеоспостереження. Він поставляється в бухтах 100 і 305 метрів (чорний або білий). Чорний використовується для зовнішньої прокладки, він стійкий до впливу ультрафіолету. Кабель білого кольору призначений для внутрішньої прокладки, він має більш приємний зовнішній вигляд і менш схильний до займання. Купити коаксіальний кабель RG-6 в бухтах зі складу можна у нас. Ми пропонуємо коаксіал від KLM, RCI і CommScope.
RG-59 – найтонший коаксіальний кабель, що поставляється нашою фірмою. Він використовується при монтажі ГС, при прокладці в кабель-каналах з обмеженим простором. Такий кабель використовується для комутації між елементами, де основними вимогами до кабелю стають не внесене згасання, а гнучкість і габарити. Іноді такі кабелі можуть мати різний колір забарвлення, що значно полегшує монтаж і подальшу експлуатацію головних станцій. Варто відзначити, що деякі типи телекомунікаційного обладнання дозволяють підключення тільки кабелем RG-59.
Основні характеристики коаксіальних кабелів RG59, RG6 і RG11
Практика показала, що всі виробники заявляють дуже близькі параметри до даних характеристик. Основні ж відмінності між кабелями визначаться згодом в процесі експлуатації. Дешеві кабелі не зможуть довго підтримувати заявлені спочатку технічні параметри, в дорожчих використовують якісні матеріали з повним дотриманням технологій, і вони можуть не «старіти» роками.
Під час вибору телевізійного кабелю необхідно звернути увагу на жорсткість і матеріал оболонки. Занадто м'який антенний провід деформується від високої температури в спекотні літні дні, а надто жорсткий тріскається на морозі, і тоді крізь тріщини потрапляє волога, через що гаситься сигнал. Також необхідно перевіряти міцність оболонки на вигин.
На ринку, в спеціалізованих торгових точках та інтернет-магазинах – скрізь своя політика, і в деяких випадках продавці прагнуть продати товар дорожче, незалежно від його якості. Але ціна коаксіального кабелю залежить від:
виробника;
пропускної здатності;
зносостійкості.
Як купити коаксіальний кабель вигідно
Щоб зробити правильний вибір, зверніться до наших фахівців. Вам нададуть компетентну консультацію та допоможуть коаксіальний провід купити за найкращою ціною.