Всього товарів: 18
Оптоволоконну систему потрібно впорядковано змонтувати. Це спрощує експлуатацію та обслуговування. Для закріплення дротів використовується різна фіксуюча арматура. Кріплення для кабелю може мати вигляд виносного кронштейну, гака, траверси. Кращий варіант кріплення на опору вибирається в залежності від:
кількості гілок, що закріплюються у точці;
типу опори.
Щоб організувати кріплення для кабелю, оператори оптичних підвісних мереж України найчастіше використовують існуючі конструкції. Це:
інфраструктура електромереж;
опори залізничного транспорту, міського освітлення;
вертикальні поверхні тощо.
Найчастіше застосовуються кріплення для оптичного кабелю на стовп. Менше користуються попитом кріплення оптичного кабелю до стіни. Вони передбачають використання спеціальних технологій та пристроїв. Застосовуються дюбелі, хомути, затискачі натяжні і підтримуючі, гаки. Вона повинна витримати вагу системи дротів.
Кріплення, які найбільше користуються попитом, – гак та кронштейн для підвісу кабелю. Їх фіксують за допомогою монтажної стрічки. Такі фіксатори поширені завдяки простоті конструкції та економічності. Гаки найбільш універсальні: вони застосовуються для організації монтажу на дерев'яних, залізобетонних, металевих стовпах і стінах.
Важливий момент – підібрати кріплення з урахуванням трьох головних чинників:
ваги дроту;
прольоту між опорними точками;
кількості затискачів.
З урахуванням вихідних даних, робиться вибір:
навантаження до 1 кН – звичайні зварні гаки для кріплення кабелю на 1-2 стрічки;
навантаження в межах 1-10 кН – литі дюралюмінієві монтажні одиниці.
Іноді недоцільно й економічно невигідно застосовувати поодинокі кабельні кронштейни та інші кріплення. Тоді використовують траверси – металеві кутики з отворами. У порівнянні з кронштейнами, вони здатні утримувати кілька оптоволоконних кабельних одиниць. Монтуються кутики на металеві та бетонні стовпи освітлення.
Траверси задіюють, якщо:
Необхідно інсталювати 3-6 затискачів на опорну поверхню. Звичайно, у такому випадку можна встановити декілька одиночних фіксаторів. Але рішення буде економічно та технічно нераціональним, воно підвищить трудовитрати й грошові вкладення.
Точку закріплення кабельної системи потрібно віддалити від стовпа й змонтованої на ньому мережі. Затискачі вішають на крайній отвір траверсного кутика, винесеного в бік на 15-20 см.
Кріплення робляться з матеріалів:
дюралюміній;
сталь (з порошковим покриттям і без).
Дюралюмінієві кріплення прослужать довше, надійніше опираються руйнівним впливам, більш стійкі до дії корозії. Характеристики сталевих зварних елементів безпосередньо залежать від якості зварювання. Вони прості у виготовленні та не вимагають спеціальних технологічних потужностей, тому часто більш дешеві. Практикується порошкове покриття сталі, що збільшує термін експлуатації виробів.
Детальна інформація щодо кожної одиниці кріплення (країна виробництва, рекомендована поверхня для встановлення) приведена в описі. Є можливість замовити кріплення українського виробництва. Наші фахівці допоможуть підібрати фіксатори, що підійдуть найкраще, та допоміжні аксесуари під розраховане навантаження, тип і матеріал опори.
Кабельні кріплення– запорука надійності та довговічності оптоволоконних ліній. Вдалого монтажу!