img
0
Обране

Обладнання PON (GPON, GEPON)

Обладнання PON - 6 - romsat.ua Оптичні лінійні термінали OLT (Кількість товарів: 23)
Обладнання PON - 6 - romsat.ua Абонентські термінали ONU (Кількість товарів: 25)
Обладнання PON - 6 - romsat.ua PON модулі SFP (Кількість товарів: 9)

PON, GPON обладнання

Технологія PON (пасивні оптичні мережі) є найважливішою системою доступу до оптоволокна в світі. Вона дає можливість, використовуючи волокно, організувати пасивну оптичну мережу, протяжністю до 20 кілометрів. Доступ до Інтернету надається в кожен з 32 вузлів. Сама мережа PON схожа на дерево, в якому від "кореневого" обладнання, як гілки, розходиться оптоволоконний кабель до кінцевого обладнання користувача.

Оптичні мережі будуються у такий спосіб, щоб була можливість підключити кілька десятків абонентів до одного оптоволокна. Існує два різновиди технології PON:

  • GEPON

  • GPON

Незважаючи на схожу назву, це різні стандарти. У першому випадку, дані передаються без змін на великій швидкості (до 1 Гбіт/с). При технології GPON швидкість передачі досягає 2,5 Гбіт/с. Остання має ще ряд переваг, але всі вони нівелюються вартістю обладнання, яке набагато вище, ніж обладнання GEPON.

Основна перевага оптичного волокна полягає в можливості передавати дані великого обсягу та з великою швидкістю. Але оптичний кабель коштує дорого, плюс необхідність купити GPON обладнання виливається в непосильні витрати для провайдерів. Окрім цього, не у кожного кінцевого абонента є можливість на повну використовувати весь його потенціал.

Обладнання для PON-мереж ділиться на такі категорії:

  1. OLT – оптичний лінійний термінал.

  2. ONU – оптичний модем GPON.

  3. Розгалужувач (сплітер).

  4. Модуль SFP.

  • OLT – головне мережеве обладнання для PON мереж. Цей термінал формує процес передачі даних до абонента та назад.

  • ONU – абонентське обладнання GPON, завдяки якому на один OLT можна підключити 256 абонентів – до кожного порту 64 ONU. Існують й інші моделі абонентського обладнання, але їхня роль при цьому не змінюється. Абонентське GPON обладнання перетворює оптичний сигнал в Ethernet, це його основне завдання.

  • Сплітери – пристрої, які розміщуються в проміжних вузлах оптоволоконної мережі та не вимагають живлення та обслуговування.

Де можна «побудувати» PON

PON-мережі універсальні, їх можна протягнути, як в умовах міста, так і приватного сектора. Останній варіант часто вибирають провайдери, коли немає технічної можливості провести Ethernet-підключення. Технологія PON приваблива через порівняно невеликі витрати на обладнання та матеріали.

Ціна на PON обладнання залежить від виробника. Компанія РОМСАТ пропонує обладнання GPON провідних світових виробників в сфері телекомунікацій. Серед усього асортименту, ви можете вибрати ідеальне рішення для свого проєкту. Ми пропонуємо конкурентоспроможні ціни на абонентське обладнання GPON в Україні. Усе це формує беззаперечні переваги нашої компанії, серед інших дистриб'юторів телекомунікаційного обладнання.

У нас представлено абсолютно все обладнання, яке необхідне для створення або збільшення мережі. Це стаціонарні пристрої, абонентські термінали, оптичні трансресивери таких брендів:

  • RCI

  • BDCOM

  • C-DATA

  • DASAN Networks

  • Optolink

  • Optonе

  • Picotel

Переваги підключення Інтернету за PON-технологією:

  1. Менші витрати на оптоволокно.

  2. Не потрібно закуповувати великий асортимент обладнання. А ціна на GPON обладнання (абонентське) може перекладатися на кінцевого користувача та входити у вартість підключення.

  3. Обладнання для GPON, яке вимагає налаштування та управління, – тільки OLT.

  4. На всій протяжності мережі використовується лише пасивне обладнання для GPON мереж, яке на вимагає електроживлення чи спеціального приміщення.

  5. Технологія PON дозволяє максимально використовувати пропускну здатність мережі. Адже вона ділиться на всіх абонентів рівними частинами, то при тимчасовій непрацездатності одного абонента, швидкість зросте у всіх інших, які в даний момент підключені до мережі.

  6. На її основі можна надавати абонентам кабельне телебачення, використовуючи ту ж мережу, те ж проміжне та основне обладнання.

В Україні технологія PON не така популярна, як в США чи Азії. Але з роками попит на обладнання зростає, а значить збільшується інтерес користувачів і провайдерів до більшої швидкості Інтернету та кращого сервісу.