img
0
Обране

Автоматизація будівель

Автоматизація будівель

Автоматизація будівель

Технології Інтернету речей (IoT, Internet of Things) розвиваються у сфері менеджменту будівель ( «Розумний будинок», Smart Building).

ІоТ Smart Building забезпечує оперативний збір даних та їх аналіз, що покращить менеджмент обліку, безпеки, обслуговування приміщень та інфраструктури.

Компанія «Ромсат» пропонує організувати універсальний моніторинг параметрів та стану інфраструктури на базі технології LoRaWAN (Long Range Wide Area Network).

Напрямки впровадження:

  • Облік ресурсів – електроенергія, газ, водо та теплопостачання.
  • Управляння споживачами ресурсів та керування силовими енергоустановками. 
  • Моніторинг приміщень – бронювання, наявність вільних робочих місць, аналітика завантаження(використання) приміщень, моніторинг СО2, температури, вологості.
  • Організація охоронних систем та оповіщення.
  • Відслідковування переміщення майна, облік активів.
  • Менеджмент приміщень – організація прибирання.
  • Smart-Зали для проведення конференцій Smart–Вбиральні, Smart-Ліфти 
  • Контроль якості повітря у приміщенні.
Розумне прибирання

Функціонал IоT технологій змінює уявлення про професійний клінінг, пропонуючи замовникам прибирання в «правильному місці, в правильний час».

Результатом є визначення маршрутів прибирання спираючись на дані з датчиків IoT та аналітику програмного забезпечення.

Для «розумного» планування, складання графіку та маршруту прибирання, система потребує розгорнутої ІоТ мережі с широким масштабом покриття, що збирає та записує дані про наповненість приміщень людьми та інтенсивності використання інфраструктури будівлі.

Складовими технології є недорогі у експлуатації та прості в інсталяції пасивні інфрачервоні датчики руху (сенсори) з постійним підключенням та енергоефективним живленням.

Сенсори мають високий рівень RF продуктивності в приміщені.

Шлюзи між сенсорами та хмарним сховищем забезпечують комунікацію та керування у двох напрямках.

Для проектування рішення IoT «Розумне прибирання/Розумна будівля» експерти «Ромсат» пропонують обладнання та ПО від виробника Tektelic 

https://tektelic.com/projects-portfolio/Facility-management-with-lorawan-gateways-and-sensors

- шлюзи KONA Micro:

https://bit.ly/3ueFqya

- датчики (сенсори) Smart Room Sensors:

https://romsat.ua/ru/sensor-all-in-one-pir-tektelic-smtpbeu868/

Критерієм вибору елементів Tektelic KONA Micro і Tektelic Smart Room Sensors є надійність роботи шлюзу та оптимальність життя батареї кінцевого датчика, з необхідним рівнем радіо покриття в приміщенні.

Шлюзи та сенсори швидко та відносно недорого можуть бути змонтовані та забезпечать надійний LoRaWAN® (Long Range Wide Area Network) канал зв’язку, необхідний для роботи рішення.

KONA Micro і Smart Room Sensors мають можливість одночасно відправляти та приймати сотні повідомлень від пристроїв розташованих поряд.

Для керування мережею LoRaWAN® пристроїв, централізованого збору даних та відправки до застосунку користувача необхідна програмна ІоТ платформа.

Вибір від «Ромсат» - платформа Akenza Core https://akenza.io/ яка дозволяє під’єднати різні види сенсорів ( на різних видах технологій з’єднання) до будь якої ERP системи (“Enterprise Resource Planning”) чи додатку користувача, із можливістю міграції до публічної чи приватної хмари.

Детальніше про рішення для автоматизації та менеджменту інфраструктури будівель з використанням елементів ТМ Tektelic – презентація від команди «Ромсат» - доступ до презентації.

Рішення IntelliClean від Swiss Post для смарт прибирання та управління приміщеннями.

https://lnkd.in/gw8-MEm

точне відстеження фізичних активів - обов'язкова складова в скороченні витрат, підвищенні ефективності використання для будь-якого підприємства.

Комбінація технологій Bluetooth Low Energy (BLE) і LoRaWAN® стала найбільш економічно ефективною з низьким енергоспоживанням для надійного відстеження активів в найскладніших внутрішніх умовах радіочастотної зв'язку, таких як лікарні, медичні установи, університети, універмаги, склади, офісні будівлі.

TEKTELIC Asset Tracker - це пристрій, що забезпечує різні варіанти розгортання для точного відстеження цінних активів. Трекер оснащений акселерометром для підтримки позиціонування на основі подій. AsserTracker повністю інтегрований з рішеннями TEKTELIC або сторонніх виробників.

Ознайомитися з усіма рішеннями TEKTELIC можна у нашому каталозі ENG/RUS.