З'єднати декілька комп'ютерів в єдину локальну систему, провести її на далекі відстані без втрати якості сигналу допоможе апаратура ВОЛЗ. Фахівці вибирають волоконно-оптичне обладнання завдяки таким його перевагам:
Порівняно незначний об’єм та вага.
Інформація передається з високою швидкістю.
Світловий сигнал характеризується низьким загасанням.
Слабкий вплив електромагнітних перешкод.
Оптичні кабелі дешевші,ніж мідні аналоги.
Можлива тривала експлуатація.
Оптоволоконне обладнання може похизуватись відмінними показниками, його вважають найбільш оптимальним вибором.
Оптичні проводи виготовляються зі скла, вони крихкі, що ускладнює монтаж. Прокладаючи лінію зв'язку, необхідно уникати скручування, розтягування, згинання, фізичного пошкодження. Головне – обережність, відповідність вимогам і професійний підхід.
Прокладаються компоненти ВОЛЗ у три етапи:
Вибирається метод укладання (під водою, в землі, на стовпах), готується траса, зводяться захисні конструкції.
Підбирається обладнання для оптоволоконного кабелю. Його різновид повинен відповідати вимогам швидкості передачі даних, пропускній здатності, сигнальному згасанню, іншим умовам проєкту.
За рекомендаціями, наведеними в інструкції, арматура для ВОЛЗ підвішується, прокладається в траншею, захищені від грози троси або канали.
Устаткування для оптоволоконної мережі коштує недешево, тому слід уникати помилок, що призводять до повторної купівлі монтажних елементів.
Правильно підібраний оптичний інструмент – запорука стабільного, безперебійного функціонування локальної конструкції.
Системи передачі інформації використовують:
активне обладнання;
пасивні компоненти.
Активне обладнання забезпечує формування, прийом, перетворення та посилення радіосигналу, який надходить. Кабельні аксесуари активного типу:
Шнури, що дозволяють підключатися напряму. Особливості – наявність модуля SFP, що створює захищений канал інформаційного обміну пристроїв і хостів (до 40 Гбіт/с). Застосовується оптичне обладнання для під'єднання комутаторів, близько розташованих пристроїв.
Медіаконвертери. Устаткування для ВОЛЗ займається перетворенням електросигнала в світловий, світлового – в електричний, а також – сумісність сегментів, що складаються з різних видів проводів, змінюючи середовище проходження радіохвиль.
Трансивери. Перетворюють навколишнє середовище та швидкість трансляції, контролюючи проходження потоку пакетів. Можуть сповіщати про переривання зв'язку.
Пасивне обладнання для оптоволокна:
патч-корд;
патч-панелі;
мультиплексори xWDM (збільшують пропускну здатність);
адаптери;
пігтейли;
сплітери;
атенюатори (викликають загасання);
fast-конектори;
муфти.
Також знадобиться обладнання для зварювання та спаювання оптоволокна.
Багато вітчизняних і зарубіжних виробників випускають набір інструментів для обслуговування ВОЛЗ, що складається з окремих деталей або містить відразу все для оптики.
Каталог сайту пропонує обладнання для оптичного Інтернету таких постачальників:
RCI;
Ukraine;
ЮТЕКС-Україна;
OptoLink;
FITEL;
SKYCOM;
Ripley тощо.
Устаткування для прокладки ВОЛЗ відрізняється характеристиками, вартістю, призначенням. Замовити все для оптоволокна можна в RCI. Бренд FITEL випускає переважно зварювальні апарати.
Набір інструментів для ВОЛЗ – це розетки, бокси, сплайс-касети, гільзи для термоусадки, подільники, стріпери, шнури. На сайті представлений широкий асортимент потрібних інженерам аксесуарів.
Устаткування для оптичних мереж представлених марок має стійкість до перешкод, тривалої безаварійної експлуатацією (до півстоліття), надзвичайно швидким пересиланням пакетів, обмеженою виключно політикою провайдерів.
Ціна залежить від компанії-виробника, параметрів (кількості виходів, матеріалу, довжини, діаметру, потужності). Продаж можливий для жителів Києва та всієї України.